biuro@teleprint.com.pl

tel 61 221 35 54

 

Niszczarki

Każda firma, która drukuje dokumenty z danymi osobowymi klientów lub pracowników powinna zainwestować w niszczarkę dokumentów. Problem w tym, że na rynku jest wiele tego typu urządzeń. Wybór warto dostosować do potrzeb i możliwości finansowych. Pomoże w tym nasz poradnik.

Według artykułu 51. Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z 1997 roku, każdy kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych, udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Niefrasobliwe wyrzucenie do kosza ważnych dokumentów, które zawierają dane osobowe może równać się przekazaniu ich w niepowołane ręce. Odsiadka dwóch lat w więzieniu nie jest perspektywą kuszącą. Lepiej zatem dokumenty zawierające drażliwe informacje zniszczyć. Pomoże w tym niszczarka.

Na rynku jest wiele rodzajów niszczarek. Decydując się na dany model, należy zwrócić uwagę do jakiego odbiorcy adresowane jest urządzenie. W zależności od wydajności (o parametrach czytaj w dalszej części artykułu) niszczarki produkowane są na potrzeby:

  • małych biur i firm domowych

  • średnich biur

  • dużych biur

To oczywiste, że jednoosobowa firma mieszcząca się na poddaszu prywatnego domu będzie potrzebować innej niszczarki niż biura korporacyjne. Dla tych ostatnich przygotowano osobną ofertę – niszczarki centralne, obsługujące całe piętra biurowców.

Dobór niszczarki zależy również od stopnia tajności dokumentów, które trafią w jej „paszczę”. Dlatego masz do wyboru dwa rodzaje niszczarek wyposażonych w różne systemy cięcia:

  • w paski (strip cut)

  • w ścinki (cross cut)

 

05 stycznia 2016

Kontakt

mail:biuro@teleprint.com.pl

kom. 732-439-309

kom. 780-214-222

tel. 61 221 35 54

Ul. Dąbrowskiego 213

Poznań 60-406